Styrelsemedlemmar och medarbetare

Styrelsen
Börje Erdtman
Börje Erdtman

Ordförande, Grundare, Informatör

borje.erdtman@ankarstiftelsen.se
Anders Hagström
Anders Hagström
Ingrid Brauer
Ingrid Brauer
Jan Segerberg
Jan Segerberg
Bertil Larsson
Bertil Larsson

Styrelsen, översättare, kontaktperson södra Colombia

Eva Johnsson
Eva Johnsson
Lennart Svensson
 Lennart Svensson

Styrelsen, översättare, kontaktperson Medellín och norra Colombia

lennart.svensson@ankarstiftelsen.se
Bengt Albertson
 Bengt Albertson
Administration, PR och Nyhetsbrev
P-O Allerth
P-O Allerth
Christoffer Tivander
Christoffer Tivander

IT-administratör

web@ankarstiftelsen.se
Daniel Kindbom
Daniel Kindbom
Emelie Waxin
Emelie Waxin

Sociala medier, Kommunikation

emelie.waxin@ankarstiftelsen.se
Kenth Andersson
Kenth Andersson
Mats Carlson
Mats Carlson
Gustav Magnusson
Gustav Magnusson
Fadderbarnsansvariga
Annelis Erdtman
Annelis Erdtman

Santa Rosa, Brasilien

annelis.erdtman@ankarstiftelsen.se
Marie Allerth
Marie Allerth

Santa Rosa, Brasilien

marie.allerth@ankarstiftelsen.se
Josef Ahlgren
Josef Ahlgren

Projektet Para mi Barrio, Medellin

josef.ahlgren@ankarstiftelsen.se
Caroline Söderlund
Caroline Söderlund
Felicia Hjoberg
Felicia Hjoberg
Susanna Jerlström
Susanna Jerlström
Kontaktperson per projekt
Anita & Bengt Albertson
Anita & Bengt Albertson

Reseledare, Bygg-gruppen

bengt.albertson@ankarstiftelsen.se
Thomas & Lotta Erdtman
Thomas & Lotta Erdtman

Ancla Center, Skaparverkstan

lotta.erdtman@ankarstiftelsen.se
Leticia Castillo Lövkvist
Leticia Castillo Lövkvist

Högskola, Stipendium

leticia.lovkvist@ankarstiftelsen.se
Lotta Bergholm
Lotta Bergholm

Butiksföreståndare Livlinan Second-hand i Örebro

info@livlinansecondhand.se
Sven Mellenthin
Sven Mellenthin
Gunilla Smedenman
Gunilla Smedenman